۵۹۸۹ ۳۰۴ ۰۹۱۲

۰۲۱۸-۸۶۹-۶۶۳۹

جاده مخصوص تهران کرج

Info@BonyadMashin.ir

ساعات کار

تمام ایام هفته (24 ساعته)
فروش قطعات آسانسور کارگاهی و قیمت سکشن انواع مدل آسانسور کارگاهی

آسانسور کارگاهی یا بالابر کارگاهی

حمل بار و مصالح به درون طبقات، بعداز ایجاد اسکلت و سقف های ساختمان یکی از مسائل مهم در سازه های عمرانی می باشد. آسانسور کارگاهی و تاور کرین ها به همین منظور ایفای نقش می کنند.

آسانسور کارگاهی یا بالابر کارگاهی ماشینی است که به منظور جابجایی افراد و مصالح در ساخت وساز به محل های مرتفع به کار می رود و به دو صورت تک کابین و دو کابین موجود می باشد. ابعاد کابین آسانسور کارگاهی که بر روی دکل در محیط بیرونی ساختمان نصب می شود بستگی به درخواست بهره بردار، تعدادطبقات و مساحت هر طبقه دارد. کابین با ورقه های پانچی یا توری های فنس ایمن و پوشیده می شود. متداول ترین جابجایی در این نوع آسانسورها، میله ی دندانه دار وچرخ دنده واسطه(راک و پینتون) است که با کمک این سیستم انتقال در طبقات اتفاق می افتد. در ادامه ی این مقاله به معرفی قطعات آسانسور کارگاهی می پردازیم و مهمترین بخش های آسانسور کارگاهی و اجزای تشکیل دهنده ی این دستگاه معرفی خواهد شد با ما همراه باشید.

آسانسور کارگاهی bonyadmashin

شرکت تجاری صنعتی بنیاد ماشین مرکز خرید و فروش و اجاره تاور کرین و آسانسور کارگاهی معتبرترین مرکز در تعمیر، سرویس و نگهداری آسانسور کارگاهی آماده خدمات رسانی می باشد

: شماره های تماس 

0912 304 5989
0936 304 5989
0218 869 6639

انواع آسانسور یا بالا بر کارگاهی بر مبنای ساختار:

آسانسور کارگاهی ثابت


از آسانسور کارگاهی ثابت در صنایع مختلف استفاده می شود. از جمله در برج های انتقال، دودکش ها، دکل ها، پل ها، تونل ها، نیروگاه ها، برج انتقال زغال سنگ، سیلوها، برج های ارتباطی و…

آسانسور کارگاهی ثابت که خود به سه دسته تقسیم می شود:

– آسانسور کارگاهی هیدرولیک جک مستقیم

– آسانسور کارگاهی ثابت زنجیری یا کابل هیدرولیکی

– آسانسور کارگاهی ثابت آکاردئونی

ولی از نظر فناوری بالا رونده، آسانسورهای کارگاهی ثابت به دو دسته تقسیم می شوند :

– آسانسور کارگاهی نوار دنده ای که ایمن ترین آنها می باشد

– آسانسور کارگاهی وینچی

– آسانسور کارگاهی متحرک

آسانسور کارگاهی متحرک برای جابجایی اجسام سنگین کاربرد دارد. این نوع آسانسور کارگاهی در صنعت ساختمان به کار می رود

 

انواع کاربردآسانسور وبالابر کارگاهی:

– نوسازی وساخت سازه های بلند

– ساخت نیروگاه ها و پالایش گاه های نفتی

– برنامه های استخراج معدن

– ساخت پل و تونل

– کشتی سازی و بنادر

– معدن

ایمنی در آسانسورها یا بالابر کارگاهی

به خاطر اینکه از آسانسور کارگاهی در مکان های پر رفت و آمد استفاده می شود وهمچنین وظیفه ی بالابر حمل و جابجایی اجسام سنگین می باشد، ایجاد ایمنی برای افرادمتفرقه، کارکنان و ایمنی محموله های باری اهمیتی ویژه دارد به همین منظور در تمام آسانسورهای کارگاهی تجهیزات ایمنی ایجاد شده که به شرح زیر می باشد:

– حفاظ اطراف آسانسور کارگاهی

– نرده ی امگا ی آسانسور کارگاهی

– سوئیچ های ایمنی آسانسور کارگاهی

– محدود کننده های مسیر آسانسور کارگاهی

– پاراشوت آسانسور کارگاهی

آسانسور کارگاهی bonyadmashin
قطعات آسانسور کارگاهی bonyadmashin

حفاظ اطراف آسانسورکارگاهی

وظیفه ی حفاظ آسانسور کارگاهی مراقبت از ورود افراد و تجهیزات به محدوده ی اتاق آسانسور می باشد واین حفاظ مانند حصار محدوده ی کابین آسانسور را متمایز می کند.

نرده ی امگا

در محلی که افراد و بار به آسانسور ورود و خروج پیدا می کنند نرده ای قرارداده شده که با بالا وپایین کشیدن آن راه باز و بسته می شود این نرده از ورود افراد و بارها یا اشیا به درون اتاقک ومسیر حرکت آسانسور جلوگیری می کند.

سوییچ های ایمنی

 لمینت سوئیچ ها یا سوییچ های ایمنی در ابتدا وانتهای مسیر حرکت آسانسور کارگاهی قرار گرفته اند. این سوییچ ها روی درب آسانسور تعبیه می شوند واز ایجاد خطراتی مثل سقوط کابین آسانور جلوگیری می کنند.

محدوده کننده های انتهای مسیر

این قطعه به آسانسور کارگاهی کمک می کند که اگر هنگام حرکت و بالا رفتن به دلایلی مانند عمل نکردن لمینت سوئیچ ها نتوانست متوقف شود، از حفاظ خارج نشده واز سقوط کابین جلوگیری می کنند. این قطعات مکانیکی موجب پایان یافتن حرکت آسانسور می شوند.

پاراشوت

پاراشوت یا چتر نجات برای جلوگیری از سقوط آسانسور هنگام نصب آسانسور قرار داده شده است که پس از جایگذاری آن به وسیله ی مسئول کارگاه و متخصصین ویژه امتحان و چگونگی عملکرد آن آموزش داده می شود.

مشاده نمونه ای از نصب و آزمایش آسانسور کارگاهی

نصب آسانسور کارگاهی bonyadmashin
قطعات آسانسور کارگاهی bonyadmashin

 

آسانسور کارگاهی bonyadmashin

شرکت تاور کرین و آسانسور کارگاهی بنیاد ماشین یکی از معتبرترین شرکت های داخلی در خرید، فروش و اجاره ی تاور کرین و آسانسور می باشد در صورت داشتن سفارش واطلاع از قیمت با متخصصین شرکت تماس حاصل نمایید.

0912 304 5989
0936 304 5989
0218 869 6639

قطعات کلی و بخش های مختلف آسانسور کارگاهی

– براکت راهنمای راه آهن(دکل)

– قفس

– دستگاه حمل بتن

– دستگاه حمل میلگرد

– زیر چارچوب و حصار حفاظتی

– دستگاه های اتصال

– ریل(قاب) راهنمای کابل

– سیستم قرقره ی کابل

– براکت بازوی کابل

– سیستم رانندگی

– سیستم برق

آسانسور کارگاهی آلیماک بنیاد ماشین
قطعات آسانسور کارگاهی bonyadmashin

براکت راهنمای راه آهن آسانسور کارگاهی

قطعه براکت راهنما یا ریل مسیری است که قفس با آن به صورت عمودی حرکت می کند و مشتمل بر دکلی است که به وسیله ی پیچ ومهره M 24*230 به هم وصل می شوند. مقطع های دکل از لوله های بدون درز، فولاد زاویه دار ومواد دیگری ساخته می شود و قفسه های چرخ دنده به وسیله ی سه پیچ سوکت شش ضلعی به نمای دکل پرس می شوند.

قطعات آسانسور کارگاهی bonyadmashin
قطعات آسانسور کارگاهی bonyadmashin

قفس آسانسور کارگاهی

قطعه قفس از شبکه مش، فولاد ساختاری، ورق فولادی و … ساخته می شود. قسمت بالایی آن به سیستم رانندگی اتصال دارد و بخش پایینی قفس به دستگاه تحویل بتن وصل می باشد. کانال اصلی با غلتک راهنما و قلاب ایمنی نصب شده و درهای سربار در جهت های بالا، پایین، چپ وراست وجود دارد.

قطعات آسانسور کارگاهی bonyadmashin
قطعات آسانسور کارگاهی bonyadmashin

دستگاه حمل بتن آسانسور

قیف بتنی که به قفس آسانسور اتصال دارد از راه رول پین دارای حجم حداکثری 0/7 مترمکعب است. محل ورودی قیف به صورت مستقیم رو به درب پایین قفس می باشد و از درب بتن به داخل قیف ریخته می شود. سرعت تخلیه را میتوان با تنظیم زاویه باز ورودی کم و زیاد کرد.

دستگاه حمل میلگرد آسانسور کارگاهی

این دستگاه متشکل می باشد از سیستم تعلیق، قاب میلگرد، گیره ی میلگرد و… زمانی که دستگاه هیچ ماده ای حمل نمی کند قاب میلگرد باید جمع شود.

زیر چارچوب و چارچوب حفاظتی آسانسور کارگاهی

لایه ی زیرین با جوشکاری فولاد کانال با صفحه ی فولادی ساخته می شود و به وسیله ی پیچ ومهره به براکت ریل راهنما وصل می شود وبا پیچ لنگر با پایه ی بتنی بالابر ساختمان اتصال پیدا می کند. زیر چارچوب توانایی این را دارد که تمام وزن بارگذاری عمودی را تحمل کند و فشار بار را به فنداسیون بتنی انتقال دهد.

دستگاه های اتصال یا کروات دیواری آسانسور کارگاهی

قطعه ی اتصال به بخش اتصال میان براکت راهنمای راه و ساختمان اطلاق می شود و به منظور حفظ مقاومت براکت ریل راهنما وساختار یکپارچه به کار می رود.

ریل راهنمای کابل آسانسور کارگاهی

این قطعه برای نگهداری از کابل ایجاد می شود. ریل راهنما، کابل را در حلقه محافظ ریل راهنمای کابل محدود می کند و از دوقلو شدن کابل با مابقی امکانات، در زمان نصب آسانسور جلوگیری می کند. قبل از نصب ریل راهنمای کابل، اپراتور می بایست اطمینان حاصل کند که کابل و بازوی کابل توانایی این را دارند که حلقه ی محافظ را بدون لمس قفس به صورت روان بچسبانند.

قطعات آسانسور کارگاهی bonyadmashin
قطعات آسانسور کارگاهی bonyadmashin

سیستم قرقره ی کابل آسانسور کارگاهی

زمانی که آسانسور کارگاهی به موقعیت بیشتراز 150 متر برسد، لازم است از سیستم هدایت کابل با قرقره استفاده شود تا به افت ولتاژ کابل برق کمک کند واز مشکلات ایجاد شده برای استحکام کابل جلوگیری شود.

قاب بازوی کابل آسانسور کارگاهی

این قطعه در قسمت داخلی قفس قرار دارد و از آن به منظور کشیدن کابل استفاده می شود تا به آسانی از حلقه ی محافظ راهنمای کابل رد شود و خطر خراشیدگی یا پیچ خوردن کابل را کاهش دهد.

قطعات آسانسور کارگاهی bonyadmashin
قطعات آسانسور کارگاهی bonyadmashin

سیستم مکانیکی آسانسور کارگاهی

این سیستم با استفاده از رول پین با بالای قفس متصل می شود ومشتمل است بر: تخته ی رانندگی، قاب رانندگی و سه واحد رانندگی.

سیستم برقی آسانسور کارگاهی

آسانسور کارگاهی توانایی این را دارد که از سیستم کنترل سرعت فرکانس متغیر V V F بهره ببرد واین سیستم می تواند به صورت پی درپی سرعت متغیری از 0 تا 90 متر در دقیقه را کسب کند همچنین این سیستم برقی متشکل است از کابینت های الکتریکی بالا و پایین، جعبه ی مقاومت، جعبه ی عملیات قفس، کابل کنترل اصلی، فاصله های مختلف با سوئیچ های محدود و…

قطعات آسانسور کارگاهی bonyadmashin
قطعات آسانسور کارگاهی bonyadmashin

قطعات جزئی آسانسور کارگاهی

صفحه لوبیایی لنت ترمز آسانسور کارگاهی

دنده ریل آسانسور کارگاهی (شافت50mm)

لنت شش پر

لنت آسانسور

لنت لوبیایی بزرگ و کوچک

پروانه خنک کننده آسانسور کارگاهی

ضربه گیر کوپلینگ آسانسور کارگاهی

گیربکس آسانسور کارگاهی

کوپلینگ الکتروموتور و گیربکس آسانسورکارگاهی

پین تنظیم رولیک آسانسور

رولیک آسانسور

رولیک پشت کابین آسانسور کارگاهی

دنده خار ریل آسانسور کارگاهی

دنده برنجی و مار دون آسانسور کارگاهی


مهمترین برندهای آسانسورکارگاهی

شرکتهای زیادی در بازار وجود دارند که به ساخت ومونتاژ آسانسور کارگاهی می پردازند. برخی قطعات آسانسور کارگاهی را وارد کرده ومونتاژ می کنند سپس به فروش می رسانند اما عده ای دیگر، مستقیما به ساخت، مونتاژ و فروش آسانسور اقدام می کنند و این محصولات را تحت عنوان برندهای داخلی وخارجی به بازار عرضه می کنند. بهترین برندهای آسانسور کارگاهی عبارتند از:

آسانسور کارگاهی آلیماک

آسانسور کارگاهی آنکا

آسانسور کارگاهی پگا

آسانسور کارگاهی تک(t c c h)

آسانسور کارگاهی اهرم کو

آسانسور کارگاهی پابصیران


آسانسور کارگاهی آلیماک

آسانسور کارگاهی ( Alimak ) برندی سوئدی می باشد که به خاطر تیراژ بالای تولید آسانسورهای کارگاهی مختلف، شهرتی جهانی دارد مهمترین مزیت این نوع آسانسور کاربرد باکیفیت ترین قطعات در ساخت می باشد.

آسانسور کارگاهی آنکا

این برند ساخت شرکتی امریکایی با سابقه وتجربه ی بالا در زمینه ی تولید آسانسور کارگاهی می باشد و رمز موفقیت شرکت استفاده از کارکنان و پرسنل ماهر است.

آسانسور کارگاهی پگا

این دستگاه ساخت کشور چک اسلواکی است از بهترین ویژگیهای این آسانسور داشتن سیستم کنترل قوی و سیستم Page-Fault  برای تشخیص عیب یابی می باشد.

آسانسور کارگاهی تک (TCCK)

این نوع آسانسور بر مبنای ظرفیت های متفاوت ومتناسب با نیازهای مشتریان در اندازه های مختلف طراحی و به بازار عرضه می شود. آسانسورهای تولیدی این برند در ظرفیت های 1500 ، 2000 و 2500 کیلوگرمی با سرعتهای متفاوت تولید می شوند و قدرت رسیدن به ارتفاع 150 متر را دارا هستند.

آسانسور کارگاهی اهرم کو

این برند محصول تولیدی شرکت اهرم کو تولید ونصب کننده آسانسور کارگاهی در ایران می باشد.که علاوه بر تولید آسانسور به ساخت تاورکرین و بچینگ هم پرداخته است

آسانسور کارگاهی پابصیران

این شرکت نیز یکی از تولید کنندگان داخلی تجهیزات ساختمانی داخلی می باشد ودر ایران فعالیت دارد، از جمله ساخت:

آسانسور کارگاهی

بچینگ

پمپ بتن

کلایمر

بوم توزیع بتن

جدول ریز بتن

تراک میکسر

جرثقیل های سقفی خاص

پمپ بتن دکل

آسانسور کارگاهی bonyadmashin
قطعات آسانسور کارگاهی bonyadmashin

نکاتی مهم درباره ی آسانسور کارگاهی

دکل ثابت یا برج مخصوص آسانسور کارگاهی از قطعاتی ساخته می شود به ابعاد 1/5 تا 3 متر وارتفاع 200 متر. روی اتاقک آسانسور یک جرثقیل نصب می شود که مسئول افزایش ارتفاع دکل است.

در ساختمانها یی با ارتفاع کم حدود 40 متر ابتدا دکل مونتاژ ونصب می شود و اتاقک تا پایان پروژه روی آن باقی می ماند. زیر محل تماس اتاقک آسانسور کارگاهی با زمین، یک فونداسیون در سطح زمین به ضخامت 25 سانتی متر مناسب با ابعاد کابین ساخته می شود.

اتاقک آسانسور کارگاهی با طول 1/30 تا 2/70 و عرض 1/30 وارتفاع 2/70 می باشد و می تواند یک تن مصالح و 12 فرد را با سرعت 45 متر در دقیقه منتقل کند.

سرعت حرکت آسانسور بستگی به قدرت موتور وگیر بکس داشته و می تواند کم وزیاد شود.

لازم است که متخصصین کار آزموده به صورت هفتگی از تمام قسمت های برقی ومکانیکی آسانسور کارگاهی دیدن ونسبت به ثبت اطلاعات در فرمهای مخصوص اقدام نمایند ونسبت به ایمنی آسانسور اقدامات لازم را انجام دهند.

ویژگیهای آسانسور کارگاهی استاندارد

ماشین مونتاژ شده، گالوانیزه و محصور

دارای کنترل دستی و خودکار

کنترل ترکیبی و کابل برق

محوطه حصار پایه

دریچه سقف قفل دار

دربهای عمودی دوجداره

فرماندار ایمنی با سرعت بسیار زیاد

نور پردازی داخلی ماشین

ایمنی ساختمان

آسانسور کارگاهی bonyadmashin
قطعات آسانسور کارگاهی bonyadmashin

راهنمای خرید آسانسور کارگاهی

زمان خرید آسانسور کارگاهی لازم است به نکات زیر توجه نمود:

به نوع محموله یا باری که جابجا می شود توجه شود

توجه به میزان فضا برای نصب آسانسور

حداکثر تحمل بار

توجه به میزان ارتفاع درآسانسور

توجه به میزان سرعت لازم در حرکت آسانسور

مقدار برق مصرفی

توان و قدرت الکتروموتور

ابعاد کابین

توجه به امنیت دستگاه با توجه به کاربرد آن

توجه به شرایط ساخت

توجه به خدمات فروش و نصب

توجه به میزان دانش متخصصین شرکت طرف قرارداد


آسانسور کارگاهی دست دوم

در مواردی مانند پروژه های کوتاه مدت، عدم منابع مالی کافی یا کاهش هزینه ها، کارفرمایان و مهندسین اقدام به خرید آسانسور کارگاهی دست دوم می کنند. اگر در خرید و تهیه ی آسانسور دقت لازم انجام نشود ممکن است پروژه دچار هزینه های هنگفت و ضررهای زیادی شود. یکی از نکات ویژه زمان خرید آسانسور کارگاهی دست دوم توجه به سیستم های ایمنی آسانسور می باشد با توجه به استفاده ی زیاد از آسانسور در حمل مواد و افراد حین ساخت وساز اگر به مسایل ایمنی توجه شود و در خرید آسانسور کارگاهی از متخصصین و مشاوران کمک و راهنمایی گرفته شود از حوادث جبران ناپذیر جلوگیری به عمل خواهد آمد.

آسانسورهای کارگاهی و تاور کرین های دست دوم دارای قیمت مناسب تری در بازار هستند. اگر خرید این دستگاه ها از محل معتبر انجام شود و کارشناسان بررسیهای لازم را انجام دهند هزینه های اضافی کاهش پیدا کرده و به ایمنی ساخت وساز افزوده می شود.

استانداردها و اصول فنی آسانسور کارگاهی

استانداردهای بین المللی مانند ASMEوEN81


استانداردهای داخلی مانند 1-6303

بررسی عملکرد دقیق سیستم های مکانیکی، برقی، کنترل ایمنی و محرکه ی آسانسور

بررسی جامع سیستم تعلیق کابین

وارسی مقدار تعادل و سیستم مسیر حرکتی کابین

بررسی دقیق ضربه گیرهای آسانسور، ترمزهای ایمنی و گاورنر

بررسی عملکرد درب های کابین

بررسی ظرفیت وزنی آسانسور در وزن های 500 کیلوگرم، 1، 2، 2/5 و 3 تن

بررسی سرعت حرکت

کابین آسانسور تمام فلز واز جنس فنس یا ورق پانچ شده می باشد

سیستم حرکتی بر اساس تکنولوژی کششی یا وینچی می باشد

وجود Over Load که در صورت اضافه وزن آسانسور متوقف شود

سیستم ترمز یا پاراشوت به منظور جلوگیری از سقوط آسانسور در سرعت غیر مجاز


قیمت قطعات آسانسور کارگاهی

آسانسور کارگاهی از قطعات مختلفی تشکیل شده است که برخی از مهمترین قطعات بیان شد در صورت خرابی و نقص در هر کدام از قطعات نیاز است که به تعمیر یا تعویض قطعه اقدام کرد. هر قطعه از آسانسور کارگاهی قیمت مجزا و منحصر به خود دارد و هزینه ها با توجه به نوسانات اقتصادی دستخوش تغییر می شود و نمی توان نرخ ثابت و مشخصی تعیین نمود شرکت صنعتی تجاری بنیاد ماشین به عنوان یکی از وارد کنندگان قطعات آسانسور کارگاهی اقدام به عرضه ی قطعات مختلف آسانسور می نماید و نرخ های مقرون به صرفه ای برای فروش هر قطعه تعیین می کند. جهت برخورداری از کالای با کیفیت همراه با قیمت مناسب با شماره تماس های مشخص شده تماس حاصل نمایید. این شرکت با ارسال کالا و متخصص جهت تعمیر یا تعویض قطعه در صدد جلب رضایت مشتریان گرامی برمی آید.

 

آسانسور کارگاهی bonyadmashin

 

: شماره های تماس 

0912 304 5989
0936 304 5989
0218 869 6639

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *