۵۹۸۹ ۳۰۴ ۰۹۱۲

۰۲۱۸-۸۶۹-۶۶۳۹

جاده مخصوص تهران کرج

Info@BonyadMashin.ir

ساعات کار

تمام ایام هفته (24 ساعته)
اجاره تاور کرین، کارشناسی تاور کرین، قرارداد، قیمت و بیمه نامه تاور کرین

 

بنیاد ماشین بزرگترین و معتبرترین مرکز خرید، فروش و اجاره تاور کرین و آسانسور کارگاهی بهترین خدمات را در این زمینه ارائه می دهد با بنیاد ماشین همراه و از خدمات این شرکت خرسند باشید

شماره های تماس:

09123045989

09363045989

02188696639

نزدیک به 100 سال است که استفاده از تاور کرین ها یا جرثقیل های برجی در امر ساخت وسازهای بزرگ رواج پیدا کرده است و نسبت به نیاز صنعت ساختمان سازی پیشرفت روز افزونی داشته است. استفاده از جدیدترین تاور کرین ها اهمیت ویژه ای به خود اختصاص داده و در این میان خرید و فروش و اجاره ی تاور کرین و آسانسور کارگاهی و قطعات مربوط به آن اهمیت فراوانی دارد. در این مقاله به فرایند اجاره تاور کرین پرداخته شده است و فرامین مورد نیاز برای اجاره بیان شده است ابتدا به مطالعه ی این مقاله پرداخته سپس نسبت به اجاره تاور کرین اقدام نمایید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

اجاره تاور کرین bonyadmashin
اجاره تاور کرین Bonyadmashin

اجاره ی تاور کرین

کارفرمایان و پیمانکاران پروژه های ساخت وساز براساس نیاز پروژه خود می توانند انواع مدل تاور کرین مورد نظر خود را خریداری یا اجاره نمایند. بنابر دلایل متعددی کارفرما نیازی به خرید تاور کرین نداشته و در طرح ونقشه ی سازه ی خود تصمیم به اجاره ی تاور کرین می گیرد در ادامه برخی دلایل که نیاز به اجاره ی تاور کرین را ضروری تر جلوه می دهد بیان می شود:

-کاهش هزینه اجاره ی تاور کرین در مقابل خرید تاور

– اجاره ی جرثقیل برجی برای پروژه های کوتاه مدت

– اجاره ی تاور کرین به هدف انجام پروژه فقط برای یکبار ویک سازه

– عدم قدرت مالی کافی برای خرید تاور کرین

– عدم تصمیم کارفرما برای سرمایه گذاری روی تاور کرین

اجاره تاور کرین انواع تاور کرین bonyadmashin
اجاره تاور کرین bonyadmashin

اجاره تاورکرین ممکن است به صورت ماهیانه یا سالیانه صورت گیرد وبرای کسانی مفید می باشد که تمایلی به پرداخت هزینه های بالاتری برای خرید تاورکرین ندارند زیرا به هر حال هزینه ی خرید درمقایسه با اجاره ی تاورکرین فزونی دارد. شهر تهران یکی از قطب های برتر تاورکرین در ایران است که نظام وقانونمندی بهتری در خرید، فروش و اجاره ی تاورکرین به خود اختصاص داده است. پیمانکاران و کارفرمایان می توانند برای انجام بهینه ی پروژه ی خود در این شهر جستجو و مقرون به صرفه ترین دستگاه تاورکرین را اجاره نمایند. قوانینی که برای اجاره ی تاورکرین ایجاد شده براساس نرخ اتحادیه می باشد و زیر نظر مهندسین مربوط وضع شده اند. برخی از ملزومات ارائه شده به وسیله ی اتحادیه در ادامه بیان می شود.

ملزومات وضع شده برای اجاره ی تاور کرین

– بهره مند شدن از نرخ های مصوب شده ی اتحادیه

– ارائه ی بیمه نامه های حمل و نقل به کارفرما

– واگذار کردن بیمه ی نصب به پیمانکار

– معرفی کارشناسان تاور کرین پس از عقد قرارداد

– دریافت هزینه ی مونتاژ تاور کرین بر مبنای قیمت اتحادیه

– دراختیار قرار دادن گارانتی به مشتری برای مدت مشخص شده در قرارداد

اجاره تاور کرین bonyadmashin
اجاره تاور کرین Bonyadmashin

چه مراکزی اعتبار بیشتری در اجاره ی تاور کرین دارند؟

در صورتی که مدیران پروژه، تصمیم نهایی برای اجاره ی تاور کرین را دارند وقصد دارند که قیمتها و هزینه ها را کنترل ومدیریت کنند، برای نیل به چنین هدفی قطعا به دنبال اجاره ی دستگاه تاور کرین، در مراکزی هستند تا بتوانند به تصمیم خود مبنی بر صرفه جویی دست پیدا کنند. سایتهای معتبری وجود دارند که کارفرمایان و پیمانکاران را در این زمینه هدایت و راهنمایی می کنند و با ارائه ی دستورات لازم تلاش دارند تا دستگاه های تاور کرین یا جرثقیل برجی را با قیمت وکیفیت مناسب اجاره دهند. از نظر کارشناسان خبره ی تاورکرین بنیاد ماشین، کیفیت در درجه ی اول اهمیت و قیمت در اولویت بعدی قرار دارد. از نظر متخصصان این شرکت، قیمت پایین همیشه دلیل مناسبی برای صرفه جویی در هزینه ها نمی باشد و گاهی انتخاب نادرست با قیمت پایین، به حوادث دلخراش ومرگباری منتهی می شود که گاه جبران آن غیر ممکن و در صورت جبران، هزینه های مالی کل پروژه افزایش پیدا خواهد کرد. در زمینه ی اجاره و خرید تاور کرین ، تنها نمی توان به عامل قیمت اکتفا کرد و حرف اول در این شرکت کیفیت کالا می باشد و قیمت ارزان اجاره ی تاور کرین دلیل بهینه بودن آن نیست.

 

شرکت بنیاد ماشین راهنمای شما مشتری گرامی در انتخاب و اجاره ی تاور کرین می باشد با ما در تماس باشید

شماره های تماس:

09123045989

09363045989

02188696639

 شرکتهای معتبر که در زمینه ی اجاره ی تاور کرین فعالیت دارند باید دارای ویژگیهایی باشند که اساس کار آنها محسوب شده و موجب رضایت مشتری و ادامه ی فعالیت این شرکتها در بازار رقابت می شود. چنین شرکتهایی به منظور همکاری با کارفرما و کاهش هزینه های پروژه و آگاهی کامل از شرایط و بودجه ی پروژه، اقدام به اجاره دادن تاور کرین می کنند. در سراسر جهان شاهد رشد رو به افزایش صنعت ساخت و ساز، بازسازی و تعمیر هستیم و این امر باعث افزایش تقاضا برای اجاره و خرید تاور کرین دست دوم و نو شده است. در ادامه به نکات مهمی که اشخاص در اجاره ی تاور کرین لازم است نسبت به آن آگاهی داشته باشند اشاره می شود:

– اصل مشتری مداری

– مشاوره ی اولیه

– بازرسی مکانی که نصب تاور در آن صورت می گیرد

– مشاوره در زمان اجاره و عقد قرارداد

– ارائه خدمات بیمه ای

– اجاره ی تاورکرین

– ارسال به موقع تاور کرین در وقت تعیین شده

– اجرای مراحل نصب به صورت ماهیانه یا سالیانه توسط نیروهای متخصص

– پشتیبانی و ارائه ی خدمات تعمیر و نگهداری و تامین قطعات مصرفی

اجاره تاور کرین bonyadmashin
اجاره تاور کرین Bonyadmashin

اصل مشتری مداری

 رعایت اصول مشتری مداری، اولین ومهمترین اصل برای شرکت های اجاره دهنده ی تاور کرین(جرثقیل برجی) می باشد. مدت زیادی است که شرکتها در تلاش هستند تا عملکرد خود را با مفهوم مشتری هماهنگ نمایند، برخی شرکتها تمرکز خود را بر محصول و فروش قرار می دهند و مشتری فقط در بخش بازار یابی برایشان مفهوم دارد اما تعداد کمی از شرکتهای خرید و اجاره ی تاور کرین، به مشتری به عنوان حلقه ی مهمی از زنجیره ی معاملات نگاه می کنند که در صورت رضایت مشتری زنجیره ادامه دار و در غیر این صورت معامله قطع خواهد شد.

مشاوره اولیه

با توجه به انواع پروژه های ساخت وساز، نیاز به اجاره ی تاور کرین بستگی به آن پروژه ی خاص دارد. کارفرمایان لازم است قبل از اجاره ی تاور کرین جهت انتخاب صحیح خود با مشاوران حرفه ای شرکتهای مورد نظر مشورت دریافت کنند. برخی شرکتهای دارای اعتبار از افراد حرفه ای برای مشاوره ی درست استفاده می کنند. وظیفه ی این متخصصین دادن اطلاعات مورد نیاز به پیمانکاران یا کارفرمایان است تا مطابق نیاز خود بتوانند به بهترین تاور کرین دست پیدا کنند. کارشناسانی که جهت ارائه ی آگاهی و خذمات مشاوره ای به مشتری انتخاب شده اندمی بایست اطلاعات لازم در باره ی انواع برندهای تاور کرین راداشته و بهترین دانش صنعت را در اختیار کارفرمایان قرار دهند. افراد بدون داشتن اطلاع و علم کافی در اجاره ی تاور کرین ممکن است متحمل خسارت و هزینه های اضافی شوند. کارفرما پس از حضور در دفتر شرکت بنیاد ماشین نیازهای پروژه ی خود را اعلام کرده و تمام مسائلی که می توانند بر انجام کار تاثیر بگذارند را مورد نقد وبررسی قرار می دهند تا انتخاب نوع تاور کرین اصولی تر صورت گیرد. برخی نکات که لازم است در انتخاب تاور کرین(جرثقیل برجی) مد نظر قرار داد عبارتند از:

– نوع محموله و بار

– اندازه و شکل بار

– محلی که قرار است بار در آن تخلیه شود

– ارتفاع مورد نیاز جهت بالا بردن بار

– حداکثر وزن بار و ملزومات آن

– میزان فضای موجود محوطه

 

اجاره تاور کرین bonyadmashin
اجاره تاور کرین Bonyadmashin

بازرسی از محل نصب تاور کرین

پس از رد و بدل کردن اطلاعات و مشاوره ی اولیه، کارشناسان در محل نصب پروژه حاضر شده و به بازرسی فنی و همه جانبه می پردازند و با کسب اطلاعات مورد نیاز از جمله محل نصب تاور کرین و نوع پروژه برای انتخاب نوع تاور کرین، مناسبترین دستگاه را به پیمانکاران پیشنهاد می دهند.

 

بخش پشتیبانی شرکت بنیاد ماشین  تامین کننده ی تاور کرین و قطعات مرتبط با آن در محل پروژه و ارائه خدمات آنلاین آمادگی همکاری با شما مشتری گرامی را دارد

شماره های تماس:

09123045989

09363045989

02188696639

مشاوره در زمان انجام و عقد قرارداد

مانند سایر کارهای معاملاتی اجاره ی تاور کرین نیز به بستن قرارداد مابین طرفین نیازمند است . در طی جلسه ای که به صورت حضوری بین کارفرما و شرکت معاملاتی تاور کرین برگزار می گردد، افراد متخصص با ارائه ی اطلاعات کامل و نهایی و رضایت طرفین دست به عقد قرارداد می زنند که ممکن است این قرارداد به صورت ماهیانه یا سالانه منعقد شود ودر صورت طولانی شدن پروژه امکان تمدید وجود دارد. ازجمله مواردی که در طول مدت قرارداد اجاره برای مشتری یا کارفرما تامین می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– مشاوره ، محاسبه وانتخاب نوع تاورکرین

– صادر کردن بیمه نامه ی حمل ونصب تاورکرین

– مونتاژ و دمونتاژ کردن تاورکرین

– تمدید قرارداد اجاره در صورت درخواست مشتری

اجاره تاور کرین bonyadmashin
اجاره تاور کرین Bonyadmashin

ارائه ی خدمات مربوط به بیمه

 یکی دیگر از خدماتی که شرکت معاملاتی تاورکرین در زمان اجاره ی تاور به پیمانکاران یا کارفرمایان ارائه می دهد مزایای مربوط به بیمه می باشد و شامل خدماتی است که منجر به مزیت های زیادی برای مشتری می شود بیمه نامه از انبار نگهداری تاور کرین تا مکان پروژه را شامل می شود و هرگونه خسارت احتمالی بر بدنه تاور کرین، آتش سوزی و حوادثی که در حمل و نقل تاور کرین و نصب ممکن است پیش آید را دربر می گیردکه شامل کارشناسی، مشاوره و صدور بیمه نامه های زیر می باشد:

– بیمه نامه های تاورکرین ثابت و متحرک

– بیمه نامه ی بدنه تاورکرین

– بیمه نامه قلاب تاورکرین

– بیمه نامه اپراتور تاورکرین

– بیمه نامه مسئولیت کارفرمایان ومدیران پروژه

– بیمه نامه اشخاص ثالث

– بیمه نامه ریگر تاورکرین

اجاره ی تاور کرین

باتوجه به تغییرات در دنیای صنعت ساخت وساز و اقتصاد جهانی و متغیر بودن قیمتها، کارفرمایان به برنامه ریزی جامع برای آغاز و پایان کار سازه ها نیاز دارند تا به بهینه سازی پروژه ها کمک دو چندانی کنند. با ایجاد سیاست گذاری صحیح و مدیریت هزینه ها می توان به سود دهی سازه پس از ساخت امید داشت. انتخاب ابزار و دستگاه های سالم وبه روز و همچنین در صورت عدم قدرت خرید، اجاره ی این دستگاه ها روشی است که کارفرما از آن برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کند. تاور کرین ها ماشین و ابزار الاتی هستند که متنوع بوده و مشکل حمل بار در نقاط مرتفع وبالا دست را حل کرده اند. با گزینش گزینش اصولی تاور کرین متناسب با پروژه می توان پیش بینیهای مالی درست و قطعی را محاسبه کرد. تاور کرین ها مزایای بیشتری نسبت به جرثقیل های ماشینی و سکوهای بالابر دارا هستند زیرا ستون های آنها بالای محوطه ی کارگاهی قرار گرفته می شود، ستون تاور کرین قادر است وزن خود را در هر بخش از شعاع کاری خود حفظ کند بدون آنکه مداخله یا مزاحمتی برای ساختمانی که در آن متعادل شده است ایجاد کند. بنابر دلایل مختلفی که در ابتدای این مبحث عنوان شد اجاره ی تاور کرین برای برخی کارفرمایان مقرون به صرفه تر از خرید آن می باشد واین دسته افراد ترجیح می دهند به جای خرید به اجاره ی تاور کرین دست بزنند.

ارسال تاور کرین به مقصد

پس از بستن قرارداد ورسیدن به توافقنامه ی اجاره، زمان ارسال تاور کرین به محل مورد نظر فرا می رسد و کارفرما در موعد مقرر و تعیین شده ی قبلی دستگاه تاور کرین را تحویل می گیرد. یکی از نکات مهم برای اعتبار شرکت اجاره دهنده ی تاور، ارسال کالا در زمان مشخص سده به محوطه ی کار می باشد.

اجاره تاور کرین و دانش مربوط به آن، شرایط اجاره، بنیاد ماشین
اجاره تاور کرین و دانش مربوط به آن، شرایط اجاره، بنیاد ماشین

اجرای مراحل نصب

به صورت روال معمول، مرکزی که اقدام به اجاره ی تاور کرین می کند مسئولیت نصب آن را نیز بر عهده دارد. نصب دستگاه تاور کرین یکی از مهمترین مراحل کار است که می بایست به بهترین وجه ممکن و توسط افراد متخصص و نصاب های حرفه ای انجام گیرد. نصب تاور کرین به دو شکل ضورت می پذیرد :

– درون ساختمان

– خارج از ساختمان

اگر لازم باشد تاور کرین درون ساختمان نصب شود به صورت موقت سوراخ هایی در سیستم سقفی ایجاد می شود. مهندس پروژه جایگاه سوراخ ها را ارزیابی کرده و مورد تایید قرار می دهد. سوراخ ها لازم است در ساختار سقفی ایجاد شوند نه تیرها و ستونها. ولی اگر جعبه ی آسانسور در مرکز جعبه ی تراز باشد باید ورودی بزرگی در مرکز ساختمان ایجاد شده باشد تا تاور کرین بتواند در آن جای بگیرد.

در صورتی که تصمیم بر این باشد که تاور کرین در خارج ساختمان نصب شود باید به سازه کاملا نزدیک باشد تا در هر دو یا سه طبقه به ساختمان اتصال پیدا کند. ارتفاع تاور کرین به اندازه ای بالا می رود که بعد از پوشش دادن طبقات اولیه همراه با پیشرفت پروژه همزمان ارتفاع می گیرد.

در مرحله ی فونداسیون باید به این مسئله توجه داشت که فونداسیون تاورکرین تداخلی با فنداسیون ساختمان نداشته باشد و به وسیله ی یک مهندس عمران که آشنایی کافی با تاور کرین دارد طرح ریزی شود . در صورتی که در مرحله ی پی ریزی تاور کرین به تیر نیاز داشته باشد باید توجه شود زمانی که امور در جریان هستند تیرها نصب شوند. در طراحی پی ریزی برای تاور کرین متصل به ساختمان توجه به وزن آن، حداکثر ارتفاع و شعاع آزادانه ی گردش، باید در نظر گرفته شود. در پی ریزی تاور کرین، فضایی به نسبت 2*3 متر مربع و عمق 1/70 سانتی متر اختصاص داده می شود همچنین مواردی مثل خطوط آب و برق و گاز و استخرها مورد بررسی قرار می گیرند تا پس از پایان ساخت سازه و تصمیم به برداشتن پی ریزی تاور کرین، آسیبی به این امکانات وارد نشود.

پشتیبانی، تعمیر و نگهداری و تامین قطعات تاور کرین

بنابر دلایل متفاوت تاور کرین نیاز به تعمیر پیدا می کند و ممکن است قطعاتی خراب ونیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند. در این صورت کارفرما می بایست از طریق همان نمایندگی که برای اجاره ی تاور کرین اقدام کرده است درخواست تعمیر یا جایگزینی قطعات مورد نظر را بدهد. در این بخش لازم است تاکید شود که از مراکزی به اجاره ی تاور کرین اقدام شود که مسئولیت پشتیبانی، تعمیر و تامین قطعات را به عهده بگیرد و خدمات مورد نیاز به مشتری عرضه شود.

نکات مهمی که مهندس پروژه در اجاره ی تاورکرین باید بداند

بازار جهانی دستخوش امواج جدیدی از اجاره ی تاور کرین ها(جرثقیل) نسبت به خرید نمونه های نو شده است. به علت هزینه ی بالای خرید شرکت های ساخت و ساز کوچک ومتوسط معمولا توان پرداخت این هزینه را نداشته و تصمیم به اجاره ی تاور کرین می گیرند. بهترین گزینه برای این شرکتها باید از بین تاورهایی انتخاب شود که دارای قیمت پایینتر باشد و محوطه ی کاری را به طور کامل پوشش دهد زیرا قیمت تاور کرین به اندازه ی آن و همچنین تعداد دستگاه های مورد نیاز نیز بستگی دارد. برای تخمین اینکه چند تاور کرین برای انجام پروژه لازم است می بایست به چرخه ی معمول باربرداری و بالا بری توجه داشت. اگر محوطه ی کاری وسیع باشد نیاز به بیش از یک تاور کرین به چشم می خورد اما میتوان با افزایش یک ریل به تاور کرین ها، محوطه ی بزرگتری را پوشش داد و کار را آسانتر کرد. در ایران تعداد بسیاری از پروژه های ساخت و ساز با اجاره ی تاور کرین انجام می گیرد مهندسین براساس نوع عملیات اجرایی و نوع پروژه دست به انتخاب مناسبترین تاور کرین می زنند تاور کرین هایی که در بازار وجود دارند تناژهای مختلفی بین 3 تن تا 63 تن دارند. در سازه های سبک با تعداد طبقات کم می توان برای ایجاد سرعت بالابری وحمل از تاور کرین کوچک 3 یا 4 تن به جای جرثقیل ماشینی استفاده کرد. تاورکرین می تواند تا دوبرابر شعاع حرکتی خود اجسام را جابجا کند. نکات لازم در انتخاب تاور کرین:

– ابعاد زمین یا پروژه ی مورد نظر

– نوع اسکلت ساختمان(اسکلت فلزی برای تاور کرین سنگین و ساخت بالاتر

– تعیین جاگذاری مناسب جهت سرعت دادن به کار و همپوشانی

– تعیین تناژ تاور کرین

– تعیین برند و تیپ دستگاه تاور کرین

 

اجاره تاور کرین bonyadmashin
اجاره تاور کرین Bonyadmashin

قیمت اجاره ی تاور کرین

با توجه به عدم پایداری در نرخ های اقتصادی و تغییرات سرسام آور قیمت و هزینه ی کالاها نمی توان نرخ ثابتی برای دستگاه ها از جمله تاور کرین ها در نظر داشت و به صورت قطعی آن را اعلام کرد. برای آگاهی از قیمت به روزاجاره ی تاور کرین از طریق تماس با افراد متخصص و کارشناس و نمایندگی های معتبر در این زمینه، می توان به قیمتها دست پیدا کرد.

 

برای آگاهی از قیمت اجاره و خرید انواع تاور کرین در برندها و تناژهای مختلف با متخصصان بنیاد ماشین تماس برقرار نمایید

شماره های تماس:

09123045989

09363045989

02188696639

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *