۵۹۸۹ ۳۰۴ ۰۹۱۲

۰۲۱۸-۸۶۹-۶۶۳۹

جاده مخصوص تهران کرج

Info@BonyadMashin.ir

ساعات کار

تمام ایام هفته (24 ساعته)
راننده یا اپراتور تاور کرین و آسانسور کارگاهی

راننده یا اپراتور تاور کرین و آسانسور کارگاهی

اپراتور تاور کرین bonyadmashin
اپراتور تاور کرین bonyadmashin

راننده یا اپراتور تاور کرینTower crane operator

اپراتور تاور کرین فردی می باشد که کنترل تاور کرین یا جرثقیل برجی را بر عهده دارد و کار های مربوط به کنترل و مدیریت رانندگی تاور کرین را انجام می دهد. اما برای تبدیل شدن به یک اپراتور زبده تاور کرین نیاز است تا فرد منتخب نکاتی را فرا گرفته و رعایت کند. ‌کار با این وسیله غول پیکر سخت و چالش بر انگیز می باشد ولی با انجام به موقع اصول و رعایت دقیق شرایط می توان به نتیجه مطلوب رسید.

 

آسانسور کارگاهی bonyadmashin

شرکت بنیادماشین مرکز خرید، فروش و اجاره تاور کرین و آسانسور کارگاهی همراه با اپراتورهای کارآزموده آمادگی ارائه خدمات را دارد.

: شماره های تماس 

0912 304 5989
0936 304 5989
0218 869 6639

برای اینکه بتوان اپراتور ماهر و خبره ای شد لازم است که با اصول و قوانینی آشنا بود و درباره برنامه های زیر آموزش دید:

– مسائل فنی

– آشنایی با ساختمان سازی

– طراحی

– روش دست یافتن به اطلاعات مورد نیاز

– کار با تاور کرین

– نگهداری تاور کرین

برخی موسسه ها به آموزش اپراتور تاور کرین و کار با ماشین آلات سنگین می پردازند وبا آزمون های تئوری و عملی افرادی را انتخاب می کنند که آموزشهای لازم و کافی را دیده و از عهده انجام رانندگی تاور کرین برآیند. حداقل مدرک تحصیلی لازم دیپلم می باشد. این برنامه ممکن است چند هفته یا چند ماه طولانی شود و متقاضیان باید برنامه آموزشی را به صورت کامل فرا بگیرند.

نقش اپراتوردربرابرجرثقیل برجی

اپراتورتاور کرین می تواند آن را از داخل کابین کنترل کند و یا در برخی مدل ها از طریق ریموت کنترل، از نقطه ای دلخواه باربرداری را انجام دهد. در بیشتر موارد کابین اپراتور در بالای قسمت گردان قرار دارد ولی در برخی مدل ها کابین را روی فلش و یا بخش پایینی تاور کرین هم قرار می دهند. بستن بار و اتصال قلاب(هوک) به بار معمولا به وسیله ی یک نفر دیگر که ریگر یا سیم بکسل انداز نامیده می شود انجام می گیرد. در بسیاری از موارد که اپراتور تاور دید مناسبی روی بار ندارد و یا اینکه باربرداری در روی نقطه کور اپراتور انجام می گیرد حضور ریگر آموزش دیده و مقید به اصول ایمنی بسیارحیاتی است. بسیاری ازحوادث جرثقیل های برجی نه به دلیل نقص فنی در تاورکرین بلکه به دلیل اشتباه ریگر در بستن صحیح بار و یا عدم ارتباط مناسب در حین بروز خطراتی مثل گیرکردن بخشی از بار به میل گردها یا بخشی از سازه ی درحال ساخت و واردشدن شوک ناگهانی به فلش رخ می دهد. ارتباط بین ریگر و اپراتور تاور کرین بیشتر از طریق بی سیم صورت می گیرد ولی باید هر دوی این افراد با علایم استاندارد و قراردادی ریگری آشنا باشند تا درصورت قطع ارتباط رادیویی و یا صدای محیطی بیش از اندازه بتوانند از آن ها استفاده کنند.

اپراتور تاور کرینbonyadmashin
اپراتور تاور کرین bonyadmashin

آموزش به کارآموزان اپراتور تاور کرین

مدل یا شبیه ساز تاور کرین یک دستگاه کاملا مدرن و دیجیتال است که می تواند فضایی با شباهت زیاد به فضای داخلی تاورکرین و همچنین فضای خارجی آن درهنگام عملیات حمل بار شبیه سازی کند. این امر به کارآموز امکان می دهد تا بتواند در فضای واقعی و بدون ریسک خطرات کار با تاور کرین حقیقی اصول پایه ای آموزش آن را زیر نظر یک مربی و کارشناس فنی با تجربه بیاموزد

چه شرکت هایی از این شبیه ساز استفاده می کنند

 بیشتر شرکت ها از جمله پُتن فرانسه و لیبهر آلمان برای کاربران خود که در اندازه بزرگ دست به سفارش خرید می زنند این امکان را فراهم می کند تا آموزش و نحوه کار تاورکرین ها را در فضایی شبیه سازی شده به وسیله این شبیه ساز یاد بگیرند .

تکنولوژی بکار رفته در این شبیه ساز

نوآوری بالایی در این شبیه ساز استفاده میشود و برای ایجاد حس واقعی از یک عینک کاملا الکترونیکی که به کارآموز حس فضای حقیقی را تلقین می کند استفاده شده است ، در برنامه آموزشی کابین اپراتور هرچیزی که باید یک کابین مجهز داشته باشد را دارا می باشد و تابلو برق های مخصوص هم به همین صورت اصلی و با همان کارایی برای آموزش راه اندازی شده است .

اپراتور تاور کرین bonyadmashin
اپراتور تاور کرین bonyadmashin

آموزش به اپراتورتاور کرین در شرایط مختلف

کار در شرایط آب و هوایی گوناگون یکی دیگر از آموزش های این شبیه ساز و همچنین کار در سایت های مختلف ساختمانی و صنعتی است این کار توسط عینک بسیار مجهز که بر روی چشمان کارآموز نصب شده انجام می شود و بدین صورت هنرجویان و کارآموزن این صنعت شرایط کاری و آب و هوایی را سنجیده و با نوع ری اکشن ها و تصمیماتی که باید بگیرند در شرایط بسیار حقیقیی آشنا می شوند.

خبرها مبتنی بر آن است که در آینده ای نزدیک با رونق ساخت و ساز در ایران عزیزمان می توانیم شاهد ورود این شبیه ساز به کشور باشیم که اگر این اتفاق بیوفتد شاید قدمی جدی در حفظ جان کارکنان این صنعت و آموزش رانندگان تاور کرین باشد.

 

 

آسانسور کارگاهی bonyadmashin

بهترین انواع مدل های تاور کرین و آسانسور کارگاهی

همراه با خدمات ویژه با بنیاد ماشین

: شماره های تماس 

0912 304 5989
0936 304 5989
0218 869 6639

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *